#2016-07-04 02:36:42 

MarzenaKwidzyn

Użytkownik

Posty: 50

Skąd: Kwidzyn

Wiek: 31

Witam, od dziecka fascynują mnie pszczoły. Dużo czytam na ten temat i szukam informacji w Internecie. Ostatnio zastanawiają mnie pożytki. Czy pszczelarz ma wszystkie te rośliny w swojej pasiece, czy przenosi pszczoły. Jak to w praktyce wygląda? I czy większość ma np. swoje pole rzepaku, czy po prostu pasiekę zakłada na działce obok takiego pola? Jak robią to profesjonaliści?
#2016-07-04 05:17:55 

PoSoCzNiCa

Użytkownik

Posty: 30

Skąd: Toruń

Wiek: 18

To jest bardzo dobry temat. Od tego jaki jest pożytek pszczeli zależy jaki będzie miód. Większość pszczelarzy korzysta z całego wachlarza roślin miodnych, by uzyskać jak najwięcej odmian i gatunków tej słodkiej, klejącej cieczy ;) To jest trochę tak, że zależy od możliwości i finansowych i umiejętności. Jeśli kogoś stać lub ma pole to sieje i sadzi rośliny miodne u siebie, ale część pszczelarzy korzysta z dobrodziejstw sąsiadów. Zazwyczaj sąsiedzi są zadowoleni z takiego sąsiedztwa ;) Wiadomo jednak, że jest to ryzyko, bo sąsiad może ni stąd ni zowąd posadzić inne rośliny i zaburzyć nasz ekosystem.
#2016-07-04 06:05:02 

Szalonooki

Użytkownik

Posty: 45

Skąd: Zawiercie

Wiek: 27

Ja często oglądam filmy pszczelarskie. Jest tam wiele spraw wyjaśnionych i potem łatwiej zrobić coś na własną rękę. Trochę ci się rozjaśni. Poszukaj na YouTubie. Jest tam tego trochę na temat pożytków, na jakie rodzaje się dzielą, które kiedy kwitną, jak przygotować pszczoły i cała reszta.
#2016-07-04 08:33:34 

gaderypoluki

Użytkownik

Posty: 52

Skąd: Mielec

Wiek: 29

Część pszczelarzy zamieszcza swoje ogłoszenia na różnych portalach. Może spróbuj się skontaktować z jakimś profesjonalistą i wypytać o szczegóły. W tym fachu jednak najwięcej się dowiesz bezpośrednio od kogoś kto całe życie spędził na hodowli pszczół. Im dłużej w tym siedzi tym lepiej.
#2016-07-04 10:29:08 

MarzenaKwidzyn

Użytkownik

Posty: 50

Skąd: Kwidzyn

Wiek: 31

Racja, już znalazłam kilka bezpośrednich kontaktów.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015