#2016-05-18 02:27:48 

Tasza

Użytkownik

Witam serdecznie, mam skomplikowany problem z drukarkami i wifi. Zaczęło się od tego że mam dwie takie same drukarki laserowe, jedna podpięta była do komputera który poprzez sieć pozwalał na drukowanie, a druga stała nieużywana. Kiedy wyczerpał się toner pomyślałam że zamienie drukarki bo są takie same. Niestety drukowanie z komputera do którego jest ona podpięta działa, ale z innych urządzeń poprzez wifi nic nie udaje mi sie znaleźć. Jak to rozwiązać?
#2016-05-18 03:34:12 

Mental89

Użytkownik

Wrócić do stanu wyjściowego. Nie chcę byc niegrzeczny ale jesli na czym sie nie znasz to nie baw się w podmianki. Tym bardziej że jak słyszę masz tam dosyć skomplikowaną sytuację.
#2016-05-18 06:01:55 

FLUX123

Użytkownik

Czyli instalacja drukarki na innych komputerach po wifi nie działa? Jesteś pewna że dobrze instalujesz, używasz płyty ze sterownikami od producenta itd? Chciałbym Ci pomóc bardziej ale musiałbym zobaczyć te komputery i sieć, bo może coś jest źle skonfigurowane. A czy jesteś pewna że komputer z drukarką udostępnia ją w sieci?
#2016-05-18 07:07:37 

Tasza

Użytkownik

Chyba tak, nic nie było ruszane z komputerem więc powinien działać jak dawniej. Wiem że sprawa jest skomplikowana ale wynika to z nierównomiernej modernizacji. Nie będę mówiła jaki system ma komputer który udostepnia drukarkę bo mnie wysmiejecie :). Ale powiedzcie mi dlaczego zamiana drukarek dała taki efekt? Przecież to dwa identyczne modele..
#2016-05-18 09:14:38 

FLUX123

Użytkownik

Nawet identyczne drukarki różnią się tak jakby numerami identyfikacyjnymi. Dzięki temu można podpiąć wiele takich samych drukarek a komputer nie pomyli się w ich odróżnianiu. Najwyraźniej w sieci drukarka jest niewidoczna. Myślę że powinnaś zacząć od modernizacji komputerów a na obecną chwilę skorzystać z konsultingu informatycznego bo sprawy nie da się łatwo rozwiązać.
#2016-05-18 10:40:36 

Tasza

Użytkownik

Nawet mój bratanek próbował pomóc, a jest bardzo bystry w tych sprawach ale mu się nie udało :/. Znalazłam firmę informatyczną, nazywa się Wieża i działa w Warszawie. Poleciła mi znajoma która współpracuje z nimi od bardzo dawna, podobno obsługują bardzo dużo przedsiebiorstw róznej wielkosci. Ktoś ich zna i moze sie wypowiedzieć?
#2016-05-18 11:08:09 

FLUX123

Użytkownik

To bardzo dobra firma, jedna z lepszych na rynku jeśli mam być szczery. Kilka razy miałem przyjemność zobaczenia ich rozwiązań zaproponowanych większym firmom i uważam że robią kawał dobrej roboty.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015