#2016-05-11 03:28:06 

Zenek

Użytkownik

Posty: 61

Skąd: Sieradz

Wiek: 37

Jestem starsza osoba i chcialbym napisac testament. Nie wiem jak mam sie za to zabrac. Bede wdzieczny za wszystkie porady.
#2016-05-11 04:26:13 

Mia

Użytkownik

Posty: 90

Skąd: Hrubieszów

Wiek: 34

Witam serdecznie. Napisanie testamentu nie jest trudne, jeżeli jest Pan w stanie pisać własnymi siłami, może Pan sporządzić testament holograficzny. Jest to naprostrza forma testamentu, wystarczy go napisać w całości włsnoręcznie, pismem pisanym. Jedynym wymogiem formalnym jest wyłącznie data i podpis. Życzę powodzenia.
#2016-05-11 06:43:37 

Bart

Użytkownik

Posty: 44

Skąd: Konin

Wiek: 26

Tak testament holograficzny jest oczywiście najprostrzym do sporządzenia testamentem, ale równiez najłatwiej jest go obalić. Sam się zastanawiam, kto jeszcze korzysta z tej formy testamentu, bo w zasadzie nie gwarantuje on że po śmierci spadkodawcy jesgo ostatnia wola będzie respektowana...
#2016-05-11 08:31:39 

Lucy

Użytkownik

Posty: 91

Skąd: Katowice

Wiek: 26

Niestety musze się zgodzić z kolegą powyżej, że przypadki unieważnienia testamentu pisanego odręcznie są dość częstym zjawiskiem. I szczerze mówiąc to polecałabym się Panu udać do notariusza.
#2016-05-11 08:58:58 

Zenek

Użytkownik

Posty: 61

Skąd: Sieradz

Wiek: 37

To notariusz pisze testamenty?
#2016-05-11 10:09:48 

Lucy

Użytkownik

Posty: 91

Skąd: Katowice

Wiek: 26

Oczywiście. Taki testament jest nazywany testamentem notarialnym, sporządzany jest w formie aktu notarialnego i ma wagę dokumentu urzędowego. Niesamowicie ważne jest, że najczęściej testamenty notarialne stanowią o domniemaniu poczytalności spadkodawcy w momencie sporządzenia takiego testamwntu i są w zasadzie niepodważalne. Także niech się Pan uda do najbliższego notariusza i po kłopocie.
#2016-05-11 12:53:52 

Zenek

Użytkownik

Posty: 61

Skąd: Sieradz

Wiek: 37

Ale mieszkam na wsi i jestem chory. Nie moge wychodzić z domu. Czy notariusz moze przyjechac do mnie jak po niego zadzwonie?
#2016-05-11 14:00:11 

Mia

Użytkownik

Posty: 90

Skąd: Hrubieszów

Wiek: 34

Raczej wątpię, że w takiej sytuacji notariusz przyjedzie, nie mają takiego obowiązku i czynności wykonują chyba przeważnie u siebie w kancelarii. Ale jak pisałam, może pan w domu napisać testament sam, odręcznie.
#2016-05-11 15:07:32 

Lucy

Użytkownik

Posty: 91

Skąd: Katowice

Wiek: 26

Proszę się nie martwić. Jak Pan zadzwoni i powie w czym rzecz to notariusz przyjedzie. Piszą o tym nawet na stronach swoich kancelarii, np tu http://kancelarianotarialnakatowice.pl/, jest napisane wprost, że czynności dokonuje się w kancelarii, ale w szczególnej sytuacji, można je podjąć również poza nią. A moim zdaniem u Pana takie okoliczności zachodzą.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015