#2016-04-27 08:45:15 

maelstrom

Użytkownik

Posty: 47

Skąd: Chorzów

Wiek: 30

Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy w wyborze odpowiedniego zbiornika na szambo gdyż buduję dom a ta kwestia zupełnie wypadła mi z głowy. Szczerze przyznam ze w ogóle sie nie orientuję w tych sprawach bo moja wiedza została na poziomie zbiorników z betonowych kręgów. Słyszałem że obecnie mozna kupic caly zbiornik który zakopuje się w ziemi wykonany z betonu albo z tworzyw sztucznych. Co wybrać i gdzie najlepiej kupować coś takiego?
#2016-04-27 09:19:52 

Mental89

Użytkownik

Posty: 96

Skąd: Giżycko

Wiek: 26

Cześć, czasy kręgów chyba już dawno minęły więc sporo Cię ominęło :). U siebie mam betonowy zbiornik na szambo który tak jak pisałes, wcześniej trzeba było zakopać. Sprawuje się dobrze, jest szczelny, nie miałem też zadnych problemów z odbiorem domu. Jesli bedziesz rozwazal cos z tworzyw sztucznych to stanowczo odradzam bo moj znajomy mial taki zbiornik który niestety rozszczelnil sie. Prawie caly czas z ziemi wydobywa sie smród. Pozdrawiam.
#2016-04-27 11:02:39 

Mia

Użytkownik

Posty: 90

Skąd: Hrubieszów

Wiek: 34

Hej! Też zastanawiam się jakie szambo wybrać i słyszałam że faktycznie betonowe sa lepsze, ale dlaczego i jak to możliwe ze z tworzywa sztucznego się rozszczelniają skoro jest to tworzywo bardziej elastyczne i niekruche?
#2016-04-27 11:31:12 

Mental89

Użytkownik

Posty: 96

Skąd: Giżycko

Wiek: 26

Wiesz co dokładnie nie odpowiem Ci na to pytanie ale wydaje mi się że grunt cały czas pracuje i napiera na ściany powodując napręzenie i pęknięcia. Druga rzecz jest taka ze niektóre środki dodawane do szamba aby pozbyć się brzydkiego zapachu powodują osłabienie konstrukcji. Z betonowym nie masz takich problemów bo jest jak bunkier.
#2016-04-27 12:07:34 

maelstrom

Użytkownik

Posty: 47

Skąd: Chorzów

Wiek: 30

Pewnie masz rację w każdym razie wolę kupić to betonowe i mieć pewność że nie pęknie bo potem sa problemy z zapachem albo przy sprzedaży domu. Wolę nie ryzykować. Może Ty wiesz, albo ktoś inny gdzie można dostać porządny i wytrzymały zbiornik?
#2016-04-27 12:42:31 

Lucy

Użytkownik

Posty: 91

Skąd: Katowice

Wiek: 26

cześć wam! Mój mąż kupował dwa miesiące temu do domu rodziców w System Plus. Mają bardzo dobre opinie w sieci i oddziały w każdym województwie z tego co pamiętam więc nie powinno byc problemu z dostępem. Pozdrawiam i powodzenia.
#2016-04-27 13:20:47 

maelstrom

Użytkownik

Posty: 47

Skąd: Chorzów

Wiek: 30

Dziękuję za odpowiedź, ta dyskusja dała mi więcej niż cały dzień wertowania artykułów. Również pozdrawiam.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015