#2016-02-15 04:42:12 

Szalonooki

Użytkownik

Posty: 45

Skąd: Zawiercie

Wiek: 27

Witam serdecznie. Mam do zrobienia pewną inwestycję na posesji, która niestety wiązałaby się ze zniszczeniem kostki brukowej. Sporo o tym ostatnio myślę i pytam mądrzejszych ode mnie o radę. Mój znajomy opowiedział mi trochę o przewiertach, może ktoś z was wie coś na ten temat i mógłby dokładniej opowiedzieć na czym ta technika polega? Zapraszam do dyskusji.
#2016-02-15 05:54:56 

FLUX123

Użytkownik

Posty: 90

Skąd: Sosnowiec

Wiek: 37

Siemka. Przewierty to stosunkowo nowa rzecz w naszym kraju, ale z tego co słyszę robi się coraz bardziej popularna. Napisze ci jak z grubsza sprawa wygląda w teorii bo kazdy przypadek jest inny, a technika wiercenia dosyć elastyczna. W ogólnym zamyśle przewierty to wiercenie w poziomie pod czymś czego nie chcemy rozkopywać, czyli drogi, chodniki, tory kolejowe i co tylko sobie wymyślisz. Specjalna maszyna wykonuje odwiert próbny i zależnie od pokrycia z planowym rozwierca dziurę do oczekiwanej średnicy. Tyle w temacie.
#2016-02-15 06:21:46 

PoSoCzNiCa

Użytkownik

Posty: 30

Skąd: Toruń

Wiek: 18

Ludzie co wy wymyslacie. Przecież koszt wynajecia takiej ekipy, bo jeden czlowiek w maszynie do tego sam nie zrobi, znacznie przekracza zerwanie chodnika i kopanie rowu. Kto się w ogóle na to decyduje?
#2016-02-15 06:56:32 

Szalonooki

Użytkownik

Posty: 45

Skąd: Zawiercie

Wiek: 27

Przypuszczam ze jeżeli to by sie nie oplacalo to podobne usługi w ogóle by nie istaniały. W każdym razie orientujesz się ile coś takiego kosztuje?
#2016-02-15 09:26:32 

FLUX123

Użytkownik

Posty: 90

Skąd: Sosnowiec

Wiek: 37

Słusznie zauważyłeś że nikt nie zawracałby sobie głowy prowadzeniem działalności, która nie byłaby opłacalna. Powiem Ci tak, w mojej firmie 2 razy korzystaliśmy z takiej zabawki i wyniosło nas to o wiele taniej niż rozbieranie chodnika. Jeśli masz kostke brukową to nie ma opcji żeby się nie opłacało zrobić przewiertu. Mogę ci polecić tę firmę: http://wtd-przewierty.pl/. Robią niedrogo i porządnie.
#2016-02-15 11:03:01 

Szalonooki

Użytkownik

Posty: 45

Skąd: Zawiercie

Wiek: 27

Dzięki za polecenie, kontaktowałem się z nimi w sprawie wstępnej wyceny i doinformowania. Przyznaję Ci rację że ceny mają bardzo fajne. Położenie kostki od nowa kosztowałoby mnie z 3 razy więcej, jak liczyłem. Na stronie mają też fajny opis technologi http://wtd-przewierty.pl/technologia/. Myślę że może przydać się osobom zainteresowanym przewiertami w przyszłości. Ja dziękuję za fajną dyskusję i pozdrawiam.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015